oběžník

Mám doma mínus osm stupňů! Vážně, a nemáš náhodou ten teploměr za oknem? No, mám, proč?

3. ledna 2017 v 12:59 | ra.innie
Dnešní dopoledne jsem se s ženou, která dala život mé matce, vypravila do města sehnat ženě, která dala život mě, něco k svátku, protože právě dnes jsou její jmeniny. Naše město je velmi malé, proto v dopoledních hodinách nebyla na zdejším náměstí doslova ani noha. Dokonce i jeden ze dvou obchodů s potravinami, které se v našem městečku nacházejí, měl zavřeno. Prý kvůli inventuře. Tu a tam se v podloubí domů mihl jeden z vietnamských obchodníků a to bylo vše. Jakoby život z náměstí úplně vymizel.

Vánoční dárky neshánějte, rovnák na ohýbák už je pravděpodobně vyprodaný

13. prosince 2016 v 17:19 | ra.innie
Ke konci minulého pracovního týdne, ve čtvrtečních večerních hodinách, jsem cestovala velkoměstskou hromadnou dopravou. Rafičky mých hodinek ukazovaly něco málo po páté hodině odpolední. Obvykle do dopravního prostředku nastupuji na jedné z rušnějších zastávek, i ve čtvrtek tomu nebylo jinak.

Za oknem prší vločky a sněží déšť

10. listopadu 2016 v 17:19 | ra.innie
Dnešní ráno bylo jiné. Vstala jsem jako obvykle kolem půl sedmé, jako vždy, když mám školu od osmi hodin. Prvních pár minut po probuzení den nezačal nijak výjimečně, ráno jako každé jiné. Ovšem když jsem došla k oknu, abych do místnosti pustila trochu čerstvého a studeného vzduchu z venku, tu krásu jsem uviděla.

Když ti padne auto na strom a ty při tom žehlíš nádobí

8. října 2016 v 18:39 | ra.innie
Tak přesně těmito slovy by se dal popsat můj podzim. Podzim, na který jsem se těšila, protože jsem člověk, který s létem příliš nesympatizuje. Tedy sympatizoval by, kdyby se s letními měsíci kamarádila i jeho alergie na sluníčko. To se ovšem neděje, tudíž mým nejoblíbenějším obdobím je podzim a po něm zima. Ano, patřím do té skupiny lidí, kteří mají raději chlad než tropické teploty.
 
 

Reklama