na téma

Mayská proroctví a kruhy v obilí

25. prosince 2016 v 14:59 | ra.innie
Nemůžu říct, že by mě konspirační teorie nějak zajímaly, ale občas se na nějaký ten dokument o záhadách vesmíru či přírody podívám. Málokdy se mi ale povede narazit na něco tolik zajímavého, jako byl dokument s názvem Mayská proroctví a kruhy v obilí. Dočetla jsem se o něm na jednom fóru na internetu, neváhala jsem a začala dokument hledat. Jeho název je vcelku dosti zajímavý a já jsem byla zvědavá, proč se vědci těmihle jevy, jako jsou právě kruhy a obrazce v obilí, tolik obklopují, zajímají se o ně a tápají po dalších skutečnostech.

Kdyby Ozzy nenapsal inzerát do hudebnin, Black Sabbath by nevznikli

4. listopadu 2016 v 18:29 | ra.innie
Píše se rok 1966. Místem činu je britský Birmingham. V místní prodejně s hudebninami visí velmi zajímavý inzerát. V překladu do češtiny na něm stojí Ozzy Zigg žádá štaci. Jeho pisatel chtěl, aby slova v inzerátu zněla velmi dobře, protože si přál, aby si ho někdo všiml.

Strach je velký tlumočník

2. října 2016 v 18:49 | ra.innie
Ten, kdo říká, že se ničeho nikdy nebál a byl vždy statečný, lže. Každý z nás se už někdy něčeho bál a měl strach, ať už to bylo kvůli práci, příliš vysoké věži, kterou měl navštívit, či těžké písemky z matematiky ve škole. Strach je jedna z lidských emocí, která patří ke každodennímu životu člověka. Pocit, který zažíváme, když se vrháme do nových věcí a nevíme, co všechno budou obnášet. Strach bývá často spojen s neznámým a neprozkoumaným.

První vzpomínka na chlupatý uzlíček

25. srpna 2016 v 13:59 | ra.innie
Blížil se konec školního roku 2003. Tehdy jsem byla žačkou třetí třídy základní školy. V kalendáři byl list s měsícem červnem. Naprosto přesně si ten den vybavuji. Přehrává se mi před očima jako by to bylo dneska. Byl to jeden z nejhezčích dnů. Jeden z nejhezčích dnů v životě.

Vlna kytarových obláčků

31. července 2016 v 18:19 | ra.innie
Ve dvě hodiny odpoledne sednu na vlak a vyjíždím vstříc novým dobrodružstvím. Cestuje se dobře, ale připadá mi, že to trvá věčnost. Během cesty vlakem přemýšlím o tom, jaké to bude, zda bude tento ročník stejný jako ty předchozí či nikoli. Jsem zvědavá také na počet návštěvníků. Minulý rok počasí nevyšlo, ale i přesto přišlo mnoho lidí a skalních fanoušků, kteří si bezpochyby festival užili.
 
 

Reklama