Za oknem prší vločky a sněží déšť

10. listopadu 2016 v 17:19 | ra.innie |  oběžník
Dnešní ráno bylo jiné. Vstala jsem jako obvykle kolem půl sedmé, jako vždy, když mám školu od osmi hodin. Prvních pár minut po probuzení den nezačal nijak výjimečně, ráno jako každé jiné. Ovšem když jsem došla k oknu, abych do místnosti pustila trochu čerstvého a studeného vzduchu z venku, tu krásu jsem uviděla.


Při pohledu z okna se mi naskytla podívaná na první sněhové vločky letošní zimy. Příliš velká sněhová nadílka to nebyla, ale na střechách okolních domů ležela lehounká sněhová pokrývka. Znatelná bílá vrstvička ležela dokonce i na chodnících. Vím, že astronomická zima 2016 má své místo v kalendáři až jednadvacátého prosince, což je až za 41 dní, ale zítra, jedenáctého listopadu má svátek Martin a právě ten první sněhové vločky na bílém koni přiváží. Myslím, že letos se celkem trefil.

Každý den se mi nestává příliš mnoho příhod, které bych sem, do rubriky oběžník, mohla přiřadit. Mé dny v listopadu jsou vždy velmi podobné. Čas trávím převážně ve škole, pracováním na projektech a úkolech, místo ve volném čase mi občas vyplní i nějaký ten seriál. Tu a tam zajdu do obchodu, či trávím čas na cestě za návštěvou rodičů. Nic neobvyklého.

Barvy běžného dne dokáže občas změnit některý z učitelů ve škole. Stane se, že zaperlí nějakým gestem či hláškou, kterou pak já s oblibou vyprávím svému okolí. Nejinak tomu bylo i dnes.

V minulém oběžníku jsem psala o učitelce matematiky a jejím dokonalém popisu dvojného integrálu. Právě tato dáma opět dnes ukázala svou kouzelnou stránku. Do hodiny přišla oděná v kostýmku se sukní velmi výrazné světlounce fialkové barvy. Být kostýmek barvy růžové, okamžitě bych si představila profesorku Umbridgeovou z filmů o známém kouzelníkovi. Matikářka je jí dokonce v obličeji podobná, i vlasy nosí podobně učesané.

Mé přirovnání k Umbridgeové a představy o tom, že sedím v jedné z učeben v Bradavicích a nechám se unášet jejich kouzlem, vyrušila se slovy, že donesla opravenou písemku. Třída se okamžitě utišila a okamžitě natahovala uši k jejímu hlasu.

,,Můj vnouček je velmi šikovný tvoreček. Jednomu ze studentů zde přítomných musím přidat jeden bod z celkových bodů písemky navíc. Podívejte se na to. Moc se omlouvám''.

Zvedla svou levou ruku a v ní držela popsaný papír. Mimo čísel, zadání a příkladů, byly na papíře rozmanité barevné tvary a malůvky. Za těmito výtvory stál samozřejmě její vnouček. Přišlo mi velmi líto, že test nebyl zrovna můj, protože nějaký ten bod navíc by se mi dost hodil. Smůla, možná příště.

Zhruba před hodinou a půl, když jsem šla ze vzdělávacího ústavu domů, už mi na tmavě zeleném kabátě neseděly bílé vločky, ale začaly se objevovat tmavé vodní skvrny. Jakoby vločky někdo ze střech, chodníků i aut sesbíral. Na silnici se v tu chvíli začaly vytvářet malé dešťové potůčky a z nebe se snášela jedna studená kapka za druhou. Doufám, že v nejbližších dnech se sněhové vločky vrátí.

Jaký byl váš den, objevily se u vás sněhové vločky?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 beallara | Web | 11. listopadu 2016 v 19:37 | Reagovat

Já bych si tak přála chodit do školy v Bradavicích...
...neboj,sněhu si ještě užiješ.

2 Magicmax | Web | 12. listopadu 2016 v 19:50 | Reagovat

Harry Potter je prostě jako sen. Jinak sníh mám rád a jsem rád že sem si mohl o něm ve tvém článku přečíst. Jinak naši učitelé zrovna svými hráškami neperlí. Máš dobré učitele. Až ti to aj závidím.

3 Šíryen | E-mail | Web | 14. listopadu 2016 v 10:56 | Reagovat

Velmi se mi líbí tvůj smysl pro detail. Je to velmi milé, mírné a text má zvláštní atmosféru. První sníh je vždy krásný :)

4 ra.innie | E-mail | Web | 17. listopadu 2016 v 20:01 | Reagovat

[1]: Určitě, bylo by to zajímavé :)

[2]: Souhlasím. HP pro mě vždy byl a bude kouzelným světem. Občas se mezi učiteli najdou výjimky, které opravdu stojí za to. Na hodiny těchto učitelů se dokonce i těším. Rozhodně ale ne všichni jsou takový.

[3]: Děkuji za krásný komentář. Jsem ráda, že se ti článek líbil :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama