Vlna kytarových obláčků

31. července 2016 v 18:19 | ra.innie |  na téma
Ve dvě hodiny odpoledne sednu na vlak a vyjíždím vstříc novým dobrodružstvím. Cestuje se dobře, ale připadá mi, že to trvá věčnost. Během cesty vlakem přemýšlím o tom, jaké to bude, zda bude tento ročník stejný jako ty předchozí či nikoli. Jsem zvědavá také na počet návštěvníků. Minulý rok počasí nevyšlo, ale i přesto přišlo mnoho lidí a skalních fanoušků, kteří si bezpochyby festival užili.


Vystupuji z vlaku a nabírám směr známou cestou. Po necelé půlhodině pěšky potkávám známé tváře, ke kterým se přidám, a společně kráčíme k letnímu amfiteátru. Po cestě probíráme seznam kapel a své nadšení pro každou z nich. Výměna názorů a dojmy z posledních koncertů, které jsme společně navštívili. Obcházíme vysokou zeď, která lemuje prostor amfiteátru, a blížíme se ke vstupní bráně. Před ní nás zastavují dva muži, kteří prodávají a kontrolují vstupenky. Každý z nás dostane na ruku barevný náramek a poté procházíme bránou.

Na pódiu se objevila první kapela. Při pohledu na zpěváka, který právě rozevlál své dlouhé vlasy, a při prvních tónech muziky, na mě dýchne ta pravá atmosféra. Vše probíhá poklidně a na festival přichází stále více a více lidí. Počasí nám moc nepřeje. Obloha je zatažená, plná mraků. Občas nějaká ta kapka přece jen spadne, ale musíme doufat, že nezačne pršet úplně. Kapely se střídají po necelé hodině. Jedna lepší než druhá. Diváci se pod pódiem také střídají. Každá kapela si přitahuje jiné příznivce, podle stylu a rovněž podle svého věku. Užívám si atmosféru rockového festivalu na maximum. Je opravdu neskutečná.

Nikdo z přítomných neřeší, co má kdo zrovna na sobě, jak kdo vypadá nebo jestli je tenhle hubený a vysoký nebo zda pije pivo či limonádu. Každý z návštěvníků je naladěn na stejné vlně rockové a metalové muziky a všichni si užívají ten pocit, že do tohoto kolosu mohou patřit. Zavírám oči. Má mysl se při poslouchání mých oblíbených písniček dostává doslova do transu. Naprosto se ode mě odpoutává a jakoby byla konečně sama sebou. V okamžiku zapomínám na všechny problémy, na trable, na hádky, na školu a na spolužáky, dokonce zapomenu na lidi tady, kteří vystavují své uši těm líbivým tonům stejně jako já, a jenom si užívám ten pocit, že tu jsem. Je nepopsatelný.

Otevírám oči. Vidím, že venku již není jen zatažená obloha, ale že prší. Realita. V hlavě si přehrávám melodie, které na festivalu zazněli, a vzpomínám na ty neskutečné pocity, které jsem zažívala v kotli pod pódiem. Hlava vyčištěná od myšlenek a neskutečné uvolnění. Miluji tu atmosféru rockových koncertů. Můžu být součástí něčeho velkého. Vždycky zapomenu na všechny věci. Je to jako úplně jiný svět. Svět kytar, rocku a metalu, který nechci nikdy opustit. Návrat ze snění do reality je opravdu zvláštní. Vím, že mě ta muzika nikdy neopustí, ale zároveň vím, že já nikdy neopustím ji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kris | Web | 31. července 2016 v 18:35 | Reagovat

O jaký festival se jednal, mohu-li se zeptat? Musím souhlasit s tím, že na festivalu nikdo neřeší kdo jak vypadá, co má na sobě a jestli je takový nebo makový.. to na fesťácích miluji! ;)

2 ra.innie | Web | 17. srpna 2016 v 18:16 | Reagovat

[1]: Nejedná se o žádný konkrétní festival. Pouze o vzpomínky a pocity, které patří v podstatě ke všem festivalům, na kterých jsem doposud byla. O ty pocity přece jde ;)

3 Otavínka | Web | 26. března 2017 v 11:20 | Reagovat

Taky mám ráda rockovou muziku, ač můj věk tomu neodpovídá. Pravidelně jezdím na koncerty Romana Dragouna do Písku, skoro vždy v červnu. Můj syn má taky rockovou kapelu, ale nemá rád. když tam chodím. On se za mne stydí, protože podle něj bych měla sedět v houpacím křesle a háčkovat.
Za mých mladých let se rock nesměl hrát a ani poslouchat a tak to doháním.

4 ra.innie | Web | 26. března 2017 v 12:37 | Reagovat

[3]: Já na rocku a metalu vyrostla. Tuhle hudbu miluji dodnes a myslím, že celý život milovat budu. Nevidím důvod, proč se stydí, spíš by měl být rád, že ho mamka podporuje. Vím, že dříve byla muzika zakázána a že se nesmělo hrát, chodit na koncerty atd. Líbí se jak je to ukázáno např. ve filmu Občanský průkaz. Díky za pěkný komentář :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama